Дарителската програма за опазване на природното и културно наследство на България на „Мото-Пфое“ има вече 17 издания от 1996 г. насам. Тя финансира и популяризира инициативи за съхранение на природното многообразие и културно-историческата идентичност на страната ни. Основна цел на конкурса е да издири и подкрепи проекти, които се грижат за околната среда и природните ресурси, за културната съкровищница и националната памет, както и да насърчи социалната ангажираност в двете важни направления – екология и култура. Програмата целенасочено поощрява също детско и младежко участие.
Кандидатстването в Дарителската програма е изключително лесно – попълнен кратък формуляр с целево описание на проекта, заедно с приложени илюстративни материали се изпращат до координационен център в София. Регламентът и формулярът за участие са публикувани на сайта www.motopfohe.bg
До 29 ноември т.г. компанията-организатор „Мото-Пфое“ приема неограничен брой проекти в двете направления екология и култура. Важно условие е проектът-кандидат да е в процес на реализация към момента на подаване на документите. Проекти, чиито автори са деца и младежи на възраст до 18 години, участват под ръководството на пълнолетни лица.
Общият награден фонд за 2014 г. е в размер на 20 000 лв. Ще бъде отличен един национален победител и ще се присъдят до две поощрителни награди.
Експертно жури оценява проектите – председател е д-р Петър Янков от Българското дружество за защита на птиците, а членове са представители на министерствата на околната среда и водите, културата, науката и образованието. Наблюдател при журирането е организацията WWF България.
Крайният срок за подаване на документи за участие е 29 ноември 2014 г. Информация може да се получи на тел. (02) 9842 273(02) 9842 273 – Белла Стоянова и на contacts@motopfohe.bg.
На снимката: Задругата на орела”(награда през 2013 г.). Проектът на Българското дружество за защита на птиците работи в две основни направления: развитие на групите на пазителите чрез въвличането им в преки природозащитни дейности и повишаване на обществената подкрепа за Царския орел чрез насърчаване на устойчив местен поминък, проучване храната на вида, развитие на еко туризма.