Всички знаем, че рибата, приготвена на скара, във фурната или на пара е много полезна за здравето ни. Пържената или панираната риба си остават класика в жанра. По-калорични са, но ако не прекалявате с количествата, не виждаме никакъв проблем.
Убедени сме, че мнозина от вас изпитват затруднения в опита си да приготвят вкусна панирана риба. Приготвянето на правилната панировка си има тънкости и ако искате накрая ястието да е сочно отвътре и с хрупкава коричка отвън, то трябва да ги знаете.
В днешната статия ще ви разкрием няколко трика за това как да приготвите съвършената панировка.
Ето ги и съветите ни:
Подсушаването на рибата е едно от най-важните неща, които не бива да пропускате. Ако рибата е голяма, костите ѝ се премахват и се реже на шайби или филета, в зависимост от вида ѝ. Малките рибки се панират цели, като се почистват предварително.
Тази риба е тайната на дълголетието - тя предпазва мозъка, ставите и сърцето
Най-често срещаната панировка всички я знаят - брашно, яйце, брашно. За да се получи обаче рибата истински вкусна, трябва да смесите яйцата с брашното. Тук трябва да следите панировката да не се получи нито прекалено лека, нито твърде тежка.
Що се отнася до вида брашно, професионалните готвачи са категорични, че царевичното е за предпочитане. Към него могат да се добавят и различни подправи - сол, черен пипер, розмарин и други.
Ако сте решили да панирате морска риба, трябва да смесите брашно, яйце и малко бира. Важно правило е панировката да бъде по-лека.
Някои готвачи са категорични, че рибите с по-изявен вкус е за предпочитане да се панират в смлени и обелени бадеми. Ядките допринасят за предотвратяване на неприятния вкус и образуването на чудно хрупкава коричка.
Това са най-ценните съвети, свързани с панирането на различни видове риба.