Все едно да питате дали подкрепяме политическите партии. Има много хора и много искания на площада. Първо трябва да кажа, че демократичният протест е изконно право. Няма как някой са се обяви против него. Базата на този протест е социална. Едно сериозно множество има искания, които властта трябва да си отвори ушите си и да чуе добре. Това са основно искания за по-добър живот.
Така пред БНТ Пламен Димитров от КНСБ коментира протестите и исканията на хората, които пета поредна вечер се събират пред Министерския съвет.
Има и провокатори, те трябва да бъдат изведени от площада, за да не опорочават протеста. Как ще се развие той зависи от институциите, и дали ще чуят това което, хората искат, продължи той.
Ние сме в началото на една много тежка икономическа криза, която вече събори около 100 000 души, запазихме други около 200 000 , но временно. Тази несигурност е и една от причините за протестите, каза Димитров.
Ние говорихме за 54 мерки които подписахме в Националното тристранно сътрудничество, които никой не приемана сериозно, оплака се Димитров.
Смятам, че до края на годината положението ще се влоши. Тия прогнози за спад с 7% на реалната заетост ще станат факт през последното тримесечие или след октомври и трябва да се мисли как да се реагира изпреварващо. Има конкретни предложения, които са на масата на властта и трябва да бъдат облечени в решения.
Няма осигуряване на ликвидност на бизнеса още. Това, че се заявява от Караниколов, че ще се случи, не се случва, каза още Димитров.