Заводът на Tesla край Берлин ще спре работа за две седмици, като паузата ще бъде използвана, за да усъвършенстват производствените процеси. Целта е те да се извършват по-бързо, съобщават медиите в Германия.
Още: Водород вместо дизел – по-икономично, по-мощно и по-евтино
Още: Какви петна под автомобила означават сериозни проблеми?
Според в. Bild, фабриката се бори с три постоянни проблема - по-дълго от очакваното време за производство, липса на квалифицирани работници и проблеми с осигуряването на качеството, които изискват скъпа преработка на превозни средства, които вече са слезли от поточната линия .
През миналия месец заводът успя да постигне 1000 произведени превозни средства на седмица, което е около една десета от това, което фабриката може да произведе, след като достигне пълния си капацитет. Предприятието ще заработи след средата на юли с по-бързи темпове, след като бъдат завършени модификациите за подобряване на производителността на работните станции. След това се очаква заводът да премине от двусменен режим на работа на три денонощни.
Временното спиране не е свързано с факта, че германският автомобилен регулатор призова Tesla да изтегли повече от 59 000 свои електромобили по цял свят зарази технически проблем в аварийната система. То обаче идва в доста чувствителен момент, тъй като главният изпълнителен директор Илон Мъск наскоро нарече завода „гигантска пещ за пари“, която в момента струва на компанията милиарди.
Още: Конденз: Защо стъклата на колата са запотени?
Още: Митата на Тръмп заплашват да сринат продажбите на автомобили в САЩ
Tesla има и проблеми в Китай, където компанията записа сериозен спад на продажбите за първи път след пускането на Model Y. Според отчета за второто тримесечие във фабриката в Шанхай са произведени 254 700 превозни средства по-малко, като това се дължи на факта, че китайските здравни власти ограничиха производството в завода в Шанхай за седмици, за да се борят с местно огнище на COVID.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Защо трябва да слушате внимателно за странни шумове под капака
В изявлението си компанията се опита да успокои акционерите, като каза, че производството е достигнало рекорден месечен връх през юни. Това предполага ниво от около 105 000 превозни средства или повече.