Лудогорец би в Коматево и се изравни с Левски на върха

02 декември 2015, 16:39 часа • 8266 прочитания

Лудогорец победи "Ботев" Пловдив с 1:0 в Коматево и се залепи за лидера "Левски", който по-късно днес гостува на Берое. Домакините са 8-и на 5 точки пред Монтана, който е на позицията за плейоф.

В 4-ата Светослав Дяков изведе Клаудио Кешеру сам срещу вратаря, но нападателят не успя да вкара.

Домакините отговориха в 10-ата минута, когато Мариян Огнянов бе изведен на добра позиция, но отправи лек изстрел и Владислав Стоянов с лекота спаси.

Голът за шампионите вкара Клауди, Кешеру с глава в 29-ата минута, след центриране на Натанаел.

В 40-ата минута Вандерсон изведе Кешеру очи в очи със стража на "канарчетата" Голас, но таранът на "орлите" за втори път не успя да реализира.

Първата опасност през втората част бе чак в 67-ата минута, когато Мариян Огнянов бе оставен напълно непокрит в наказателното поле. Халфът на пловдивчени отправи изстрел с глава, но право в обсега на Стоянов.

Накрая и двата тима имаха възможност да вкарат втори гол, но резултатът остана непроменен.

Подробности за мача четете в Sportlive.bg!