Линекер: Ван Гаал е гений! Кой друг би извадил от игра Ван Перси?!

30 юни 2014, 00:41 часа • 12061 прочитания

Бившият английски национал Гари Линекер се възхити на холандския селекционер Луис ван Гаал за смелостта да извади от игра звездата в отбора Робин ван Перси. "Лалетата" направиха исторически обрат в 1/8-финала на световното срещу Мексико и от 0:1 спечелиха с 2:1 и продължават участието си на Мондиала в Бразилия.

"Ван Гаал е гений! Кой друг човек по света би се осмелил да извади от игра Робин ван Перси?! Холандия - Мексико беше поредният паметен мач. Това световно първенство продължава да изумява. В този момент искрено съчувствам на хората, които не обичат футбола", написа бившият нападател в профила си в социалната мрежа Twitter.

Двете попадения, които класираха Холандия на 1/4-финал на Мондиала в Бразилия, бяха дело на Уесли Снайдер в 88-ата минута и на Клаас Ян Хунтелаар в 94-ата от дузпа за спъване на Ариен Робен. Първия гол в мача вкара Джовани дос Сантос в 48-ата минута.