Пета поредна загуба: България продължи лошата си серия и срещу Тайланд

13 юни 2024, 17:54 часа • 1001 прочитания

Женският национален отбор по волейбол на България отстъпи на Тайланд с 2:3 и записа пета поредна загуба във волейболната Лига на нациите. В Хонконг "лъвиците" показаха много добро лице, като на два пъти наваксаха изоставане в резултата. За съжаление, това се оказа недостатъчно и срещата завърши в 5 гейма - 23:25, 25:22, 18:25, 25:22 и 10:15. Така българките заеха последната 16-а позиция в класирането с 3 точки в актива си.

След 5-геймова борба "лъвиците" записаха още една загуба

В първия гейм се стигна до равенство 23:23, но след две грешки на нашите състезателки Тайланд взе преднината в резултата. Отборът ни успя да възстанови паритета във втората част, която завърши 25:22.

ПРЕДИ ДНИ: Китай прегази България във волейболната Лига на нациите

Волейбол жени

В третата част на мача Тайланд отново взе превъзходството над играта и спечели гейма с 25:18. Със стабилна игра в четвъртия гейм българките спечелиха с 25:22 и отредиха сблъсъкът да бъде решен в тайбрек. Там тайландките водиха през цялото време и грабнаха победата с 10:15.

Утре "лъвиците" ще премерят сили с лидера в класирането Бразилия. Южноамериканките имат 9 победи в 9-те си срещи до момента. България пък има само една победа - над тима на Южна Корея.

ОЩЕ: Волейболна звезда на България легна под ножа, аут е за 2 месеца