Нидерландия се оказа прекалено силна за България, "лъвиците" са аут от ЕвроВолей2023

29 август 2023, 22:33 часа • 1664 прочитания

Женският национален отбор по волейбол на България отпадна от Европейското първенство. Във Флоренция възпитаничките на Лоренцо Мичели загубиха с 0:3 (11:25, 13:25, 19:25) от Нидерландия на четвъртфиналите и приключиха участието си на шампионата на Стария континент.

"Лъвиците" изглеждаха емоционално и физически изчерпани след драматичния обрат срещу Словакия от 0:2 до 3:2. В първия гейм "оранжевите" имаха преднина от 13:5 и 21:10, за да вземат аванс в мача при 25:11. Във втората част играта на българския тим отново не спореше, а Нидерландия пак диктуваше събитията на полето и спечели при 25:13. Опитите за нещо повече в атака на Мира Тодорова и Радостина Маринова не дадоха резултат. Така отборът на Мичели изостана с 0:2.

В последния гейм състезателките ни опитаха да бъдат равностойни на своя противник, но успяха да задържат до 8:8. По-късно "оранжевите" поведоха с 16:12 и приключиха двубоя с 25:19. Най-резултатна от "лъвиците"  бе Радостина Маринова с 10 точки, а Елена Бечева добави още 7. За Нидерландия със 17 точки се отличи Джулиет Лохиус. Класирането в челната осмица на ЕвроВолей 2023 осигури участие и на следващия шампионат на Стария континент за България.