Молико започна с 3:1 над Хисамицу в Цюрих

07 май 2014, 22:13 часа • 8677 прочитания

Молико (Осаско, Бразилия) започна с успех на Световното клубно първенство по волейбол за жени в Цюрих. Бразилките победиха японския Хисамицу с 3:1 (25:12, 20:25, 25:18, 25:22) за 99 минути в мач от група Б. Тайса Менес оглави класацията, след като отбеляза 18 точки, 5 с убийствена блокада. Съотборничката й Шийла Кастро пък заби 14 точки. За японките най-резултатна бе играещата с лява ръка Мию Нагаока, която записа 17 точки, 3 от блокада.

Бразилките започнаха уверено и със силен начален удар. Въпреки че на първата техническа почивка японките водеха с 8:6 съперничките им бързо ги настигнаха и спечелиха гейма. Във втория Хисамицу показа друга игра и очаквано взе гейма. Със стабилна блокада и защита, и силен сервис бразилките се добраха до успеха след 25:18 и 25:22 в третия и четвъртия гейм.