България беше близо до обрат, но не стигна до първа победа във волейболната Лига на нациите

13 юни 2022, 09:13 часа • 3822 прочитания

Мъжкият национален отбор по волейбол на България беше много близо до първа победа в Лигата на нациите, но не успя да я извоюва и в четвъртия си, последен мач от група 2. „Лъвовете“ отстъпиха пред Канада с 2:3 (18:25, 18:25, 26:24, 25:21, 11:15).

В третия гейм момчетата на Николай Желязков успяха да отразят мачбол и да обърнат частта, след което стигнаха дори до тайбрек. Там обаче, въпреки че поставиха „кленовите листа“ под напрежение, не успяха да сътворят пълния обрат. След 11:11 Канада спечели четири поредни точки и се поздрави с победата.

Най-резултатен за България беше Александър Николов със 17 точки. Аспарух Аспарухов се отчете с 15, а Радослав Парапунов – с 12. Стивън Маар отбеляза 25 за съперника.

България има само две точки след 4 срещи и с това заема 15-а позиция във временното класиране.

Къде ще играят „лъвовете“ след това – прочетете тук.