2 от 2: България подчини Босна и Херцеговина на Европейското по волейбол за жени

17 август 2023, 23:33 часа • 2424 прочитания

Женският национален отбор по волейбол на България постигна втора победа на Европейското първенство, което се провежда в Италия, Германия, Белгия и Естония. В среща от група "В" "лъвиците" се наложиха с 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18) над Босна и Херцеговина. В първия си двубой те подчиниха Хърватия със същия резултат.

Момичетата на Лоренцо Мичели поведоха с 8:6 и 16:13 в първия гейм, за да го завършат с 25:20. Втората част започна трудно за нашите състезателките, които изостанаха с 5:9. Все пак българките демонстрираха характер и обърнаха до 15:10. Те покачиха аванса си в двубоя на 2:0, затваряйки с 25:19.

ОЩЕ: Стоичков изненада волейболните надежди на Марица Пловдив

Босненките изиграха силен трети гейм. Взеха преднина от самото му начало и не допуснаха грешки. Така те намалиха изоставането си. Четвъртата част вървеше равностойно до 13:13. Последваха 4 точки за "лъвиците", които си осигуриха крайния успех с 25:18.

Най-резултатна за България отново стана Радостина Маринова с 12 точки, а Мира Тодорова добави още 10. За тима на Босна и Херцеговина с 16 точки се отличи Даяна Бошкович. В събота вечерта воденият от Лоренцо Мичели състав ще се изправи срещу домакина и фаворит Италия.