Пиронкова записа трудна победа на старта в Дубай

15 февруари 2015, 12:22 часа • 37093 прочитания

Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова спечели победа на старта на силния турнир в Дубай, след като победи с 6:3, 4:6, 6:3 Клара Кукалова и записа пета победа в седем мача с чехкинята.

Мачът се превърна в типично женско тенис представление - 16 пробива! В първия сет Пиронкова успя да се върне на два пъти от изоставане с пробив и спечели сета. Във втората част развитието беше огледално - Пиронкова тръгна напред с пробив, но Кукалова направи обрат и макар Цвети да изравни при 4:4 гейма, това беше всичко, до което се добра.

Фестивалът на пробивите продължи с пълна силна и в третата част, където Пиронкова на два пъти повеждаше с пробиви за 2:0 и 3:2, но чехкинята моментално успяваше да достигне до равенство, информира Tenniskafe. Седмият гейм бе подпечатан с нов брейк за българката, която този път не само задържа преднината си до края, но при 5-3 дори реализира общо 16-ия пробив в мача и след малко над два часа игра се поздрави с крайната победа.