Илиян Радулов отпадна на 1/4-финалите при юношите на Уимбълдън

13 юли 2023, 15:59 часа • 1196 прочитания

Младата тенис надежда на България Илиян Радулов отпадна на 1/4-финалите на Уимбълдън за юноши. Българинът отстъпи на четвъртия в схемата Купър Уилямс от САЩ с 6:7(4), 3:6 за 92 минути игра.

Илиян Радулов отпадна от Уимбълдън

На два пъти Радулов успя да навакса пробив пасив, а при 6:5 в първия сет пропусна сетбол при сервис на Уилямс. В тайбрека българинът поведе с 3:1, но загуби шест от следващите седем точки.

Втори 1/4-финал от Големия шлем за Радулов през 2023-а

Във втората част Уилямс проби за 5:3 и след това затвори мача на собствен сервис. Преди този мач Радулов постигна три поредни победи. Това беше втори четвъртфинал за него през тази година на турнирите от Големия Шлем.

Българинът стигна до топ 8 на Откритото първенство на Австралия, а на "Ролан Гарос" игра трети кръг. През следващата седмица Рдулов ще участва на Европейското лично първенство до 18 години в Клостерс (Швейцария).

ОЩЕ: Рубльов: Аз съм от Русия, а получих подкрепа, която не заслужавам