Гришо с трета безпроблемна победа на турнира в Куинс, чака го тежък съперник (ВИДЕО)

20 юни 2023, 20:15 часа • 4494 прочитания

Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа трети изразителен успех на турнира на трева от сериите АТП 500 в лондонския клуб Куинс с награден фонд 2.19 милиона евро. В първия си мач от основната схема хасковлията надви финландеца Емил Руусувуори с 2:0 (6:2, 6:4 в отделните части).

Предстои изпитание за Гришо

Двамата се срещнаха и по-рано през този месец, когато на Ролан Гарос Гришо отново надделя безпроблемно (3:0). На осминафиналите в надпреварата първата ни ракета ще се изправи срещу 19-ия в световната ранглиста Франсиско Черундоло.  Аржентинецът, който е поставен под номер 8 в схемата, отстрани Томи Пол с 2:1 сета ( 7:6(2), 4:6, 6:4).

ОЩЕ: Лудо влюбен: Григор засипа любимата си Мадалина с целувки (ВИДЕО)

Лесна победа срещу Емил Руусувуори

Срещу Руусувуори Димитров постигна два пробива в първия сет и затвърди сериозното си превъзходство след осмия гейм. Във втората част от двубоя, въпреки че беше значително по-равностоен на българина, финландецът отново загуби подаването си за 2:3. Ефективната игра на тенисистът ни му осигури краен успех при третия мачбол за 89 минути.

Историята на Димитров на турнира в Куинс

Григор Димитров започна по собствено желание от квалификациите и записа лесни победи без загубен сет над Артур Риндеркнеш и Александър Вукич. Хасковлията е триумфирал на турнира в Куинс веднъж - през 2014-та, когато шампионски обрат короняса Гришо пред погледа на Шарапова (ВИДЕО).

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате