Григор Димитров стартира успешно в Пекин

02 октомври 2018, 11:02 часа • 11272 прочитания

Григор Димитров започна участието си на силния турнир в Пекин от сериите ATP500 с победа. Българинът се разправи в два сета с Тенис Сандгрен след 7:5, 6:3, въпреки че научи името на съперника си броени минути преди началото на мача.

Гледай на живо Григор Димитров и мачовете от турнирите ATP Masters 1000 и ATP 500 само по MAX Sport 1.

Световният №8 имаше планиран мач с Райън Харисън, но американецът се отказа малко повече от половин час преди старта на мача. Така на негово място влезе Сандгрен, но за Димитров това не се оказа проблем.

Българинът поведе с 5:2 в първия сет, но допусна отпускане и пълно изравняване от страна на съперника - 5:5. Веднага обаче Григор повиши нивото на тениса си и с пробив взе частта.

Във втория сет Димитров взе ранен аванс от 1 пробив и този път не позволи усложняване на ситуацията - 6:3 и победа за Димитров за около 80 минути игра в китайската столица.

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО Григор Димитров срещу Тенис Сандгрен само по MAX Sport 1.

През миналия сезон хасковлията игра полуфинал в турнира, като е задължен да се представи на ниво, ако не иска да загуби нови позиции в световната ранглиста.

Подробности за мача на Григор Димитров четете В SPORTLIVE.BG.