Григор Димитров с втора победа в Стокхолм

17 октомври 2013, 18:03 часа • 34166 прочитания

И вторият мач на първата ни ракета при мъжете Григор Димитров в Стокхолм се оказа сравнително лесен. Григор спечели с 2:0 сета (6:1, 6:3) срещу номер 123 в света Ян-Ленард Щруф.

Първият сет премина доста експресно – за по-малко от половин час Григор го взе с 6:2 гейма. Той успя да пробие опонента си в четвъртия и в шестия гейм, като първият пробив стана факт след гейма с най-дълги разигравания в срещата. Тогава Щруф направи грешка точно на шанса за пробив. Вторият пробив пък стана едва от четвърти опит, но заслужено, тъй като българинът определено беше по-добрият играч на корта.

Показателно е, че в първия сет Григор направи цели 16 печеливши удара срещу само 6 за германеца. И отделно българинът не даде нито една точка на Щруф, когато вкара първи начален удар.

Във втория сет нещата стояха по-равностойно, като и двамата печелеха лесно подаванията си до 3:3. Тогава Григор направи два печеливши удара от бекхенд, Щруф сбърка при един атакуващ удар от бекхенд и българинът проби от първи опит, след като в дълго разиграване германецът показа по-слаби нерви и изкара форхенда си в аут.

При 5:3 Григор достигна до два мачбола, след като преди първия германецът изкара на милиметри в аут, но след това спаси решителната точка с атака на мрежата. Българинът обаче си извоюва втори мачбол след контролирана атака и мощен форхенд, а германецът сбърка при втория мачбол, пращайки топката в мрежата.

Следващият мач на Григор е срещу французина Кени Дьо Шапе, който малко изненадващо победи с 2:1 сета (7:6 (5), 4:6, 6:3) поставения под номер 4 в схемата на турнира в Стокхолм Кевин Андерсън. Дьо Шапе е номер 96 в ранглистата на ATP.