Двусетова победа за Григор Димитров на старта в Париж

01 ноември 2017, 22:15 часа • 8418 прочитания

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си на последния Мастърс турнир за годината в Париж. Българинът отстрани представителя на домакините Ришар Гаске с 6:4, 6:4 и продължава към третия кръг, където го очаква американеца Джон Иснър.

Световният №8 постигна два пробива в мача, по един във всеки сет и по този начин записа двусетов успех. Нашето момче удари в най-ключовите моменти - всеки път в десетия гейм, като по този начин пробивът значеше и край на съответния сет. Много окуражаващ е и фактът, че Григор не допусна точка за пробив на свой сервис, като всъщност не се стигна дори до дюс в подаването му. Той взе успеха при третия си мачбол, след като поведе с 0:40 на сервиса на Гаске, който спаси първите два шанса с отличен сервис и с чудесно построена атака на мрежата, но при третия шанс не издържа в разиграването и удари рамка от форхенд.

Всичко най-интересно от победата на Григор Димитров над Ришар Гаске може да прочетете в Sportlive.bg.