Уелски отбор взе Купата на лигата в Англия

25 февруари 2013, 09:25 часа • 3338 прочитания

За пръв път в историята на Англия уелски отбор ще участва в европейските клубни турнири, след като спечели английско отличие. Това е отборът на "Суонзи", който разби "Брадфорд" с 5:0 във финала на Купата на лигата и взе първия трофей в 100-годишната история на клуба, предаде БГНЕС.

Четвъртодивизионният "Брадфорд" отстрани три тима от Висшата лига по пътя си към "Уембли" - "Уигън", "Арсенал" и "Астън Вила", но срещу "Суонзи" разликата в класата бе очевидна. Нейтън Дайър откри резултата в полза на "лебедите" още в 16-та минута, а Мичу удвои малко преди почивката. Дайър вкара втория си гол в 48-та минута, а малко след това вратарят на Брадфорд получи червен картон за нарушение в наказателното си поле. Джонатан де Гузман реализира дузпата, а в самия край оформи крайното 5:0.

Трофеят е подобаващ начин за феновете на Суонзи имаха възможността да празнуват с трофей 100-годишнината на клуба.

Играйте във футболната игра на Actualno.com - "Гол за гол".