Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

„Главболгарстрой“ печели водния цикъл на Тутракан за 30 млн. лв.

08 април 2019, 18:18 часа • 8417 прочитания

Четири подразделения на „Главболгарстрой“ печелят поръчката за воден цикъл на Тутракан. Офертата на консорциума, в който те са обединени – „ГПСОВ – Тутракан 2019“, е на стойност 30 165 333 лв. с ДДС, става ясно от справка в сайта на общината.

Ценовото предложение е с около 120 000 лева по-ниско от обявената в началото на процедурата прогнозна стойност на обекта.  Финансирането му е осигурено от Оперативна програма „Околна среда“.

Поръчката е инженерингова – за проектиране и строителство. Предвидено е доизграждане и реконструкция на канализационна и водопроводна мрежа. Отделно от това трябва да се изгради Градска пречиствателна станция за отпадни води (ГПСОВ), довеждащи колектори до нея, довеждаща инфраструктура до нея – път, водопровод, ел. захранване, заустващ колектор. Изпълнителят трбява да достави и монтира машини и съоръжения за пречиствателната станция. Планирани са също укрепителни мероприятия на площадка ГПСОВ и довеждащ колектор IIa, контролно–измервателна система,реконструкция на съществуващ дъждопреливен канал от отворен тип и др.

В резултат от проведената процедура на първо място със 100 точки е класиран консорциум от фирмите – „Главболгарстрой“ АД, „Главболгарстрой Интернешънъл“ АД, „ГБС – Инфраструктурно строителство“ АД и „ГБС – Варна“ АД. Подизпълнител ще бъде проектантската фирма „Би Енд Джей Груп“ ЕООД с 2% дял от дейността.

На второ място с 86,7 точки е класирано обединение „Торкан“ с участници в него „Райкомерс конструкшън“ ЕАД и „Уотър Енвайро Проджект“ ЕООД. Отстранени от участие са ДЗЗД „КВ-ЕКО“ и Обединение „Аква Тутракан 99“.

Днес ръководството на община Тутракан проведе встъпителна пресконференция по проекта.

От местната управа обясниха, че чрез изграждането на ПСОВ и доизграждането на канализационнна мрежа ще се осигури 100% свързаност на населението към канализационната мрежа и ще се предотврати заустването на непречистени битови отпадъчни води в река Дунав.

Чрез частичната реконструкция на водоснабдителната мрежа пък се цели повишаване на нейната ефективност, като се намалят загубите на питейна вода и се постигне съответствие с евродирективите за качество на водите за питейни нужди.

Анита Чолакова
Анита Чолакова Отговорен редактор
Новините днес