Видяхме първата политическа сила, със само 65 депутати, да се опита да наложи силово, по безпардонен начин своята визия за управление. Това социологът Боряна Димитрова определи като атака срещу парламентаризма.
Още: Георг Георгиев се срещна с израелския си колега на Мюнхенската конференция
Още: Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж за председател на БСП
Проблемът не е само във взаимоотношенията между „партиите на протеста”, но и в общуването и какво ще се прави, за да се разгради досегашният модел на управление, каза Димитрова пред bTV. Тя обаче не е тотален песимист за третия мандат за правителство, но смята, че шансът е под 1% - все пак можело да има пример за това как наистина се води политика, по думите ѝ.
Какво, как и с кого – не е достатъчно да искаш да махнеш нещо, трябва да кажеш какво ще правиш и с кого, поясни изрично Димитрова. И напомни, че след като ИТН и ГЕРБ декларират роля на опозиция, няма как всички останали партии да направят правителство без игри за кворум, тъй като първите две парии имат общо 128 депутати.
Имам чувството, че и президентът, и политическите партии играят на Черен Петър – никой да не е виновен за предстоящите кризи, всеки да се отърве от отговорност, заяви Димитрова.
Още: Делегатите на Конгреса на БСП гласуват за председател и национални органи на партията
Още: Прекият избор на председател на БСП отиде в историята