Ако вземаш държавна субсидия като медия, задължително да пускаш определен брой български песни - тази идея вече среща подкрепа и от Министерството на културата, твърдят от "Глас Народен".
"Това ще запази българската идентичност, ще даде възможност на много български творци да продължат да творят, като знаят, че има къде да бъдат излъчвани и най-вече това ще вкара свежи пари в българската култура, тъй като парите от авторски права в голямата си част излизат извън България", коментира Петър Петков, член на изпълнителния съвет на "Глас Народен".
"Аз съм готов докато съм министър да седнем, да правим поправки в законите, ще ги представим в Комисията по култура, ще дойдем да си защитим законите и съм готов за работа", каза министърът на културата Вежди Рашидов при заседание на ресорната комисия в парламента, като допълни, че се чувства длъжник по отношение на българската музика, тъй като до сега е говорено основно за книги и за театри. Министър Рашидов бе категоричен, че няма държава, в която 100% да се излъчва чужда музика, като призова за поправка в Закона за телевизия и радио, касаеща конкретно българската музика.
Музиката е основна част от културата на нацията. Имаме седем опери - държавни. Ние сме 6-милионна държава. Италия има пет опери. Даваме си сметка, че тези опери имат и балет, и музика, и оркестри. Имаме осем филхармонии. Това са все хора, които са в областта на музиката. Разбира се тук, по-скоро, трябва да говорим за съвременната музика. Тя не бива да бъде игнорирана, каза още министърът. Той изрази също и надежда, че повече млади хора и изпълнители ще се включат в националните съвети, за да може квотата им да се увеличи.