Прекрасно! Сестри Стоеви завоюваха титла от турнир в Нидерландия

27 октомври 2024, 16:49 часа • 486 прочитания

Стефани Стоева и Габриела Стоева завоюваха титла на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Хертогенбош (Нидерландия). Българките победиха на финала британките Клоуи Бърч и Естел Ван Льовен с 21:15, 21:18 за 43 минути.

Злато за Стефани Стоева и Габриела Стоева

Стоеви, които са пети от Олимпийските игри в Париж 2024, водеха през целия първи гейм, в чийто край направиха серия от 5:0. Втората част премина по-равностойно, но нашите момичета взеха аванс от 20:15 и без проблеми затвориха мача. Така България завършва надпреварата с две отличия, след като Стефани Стоева спечели бронз на единично.

ПРЕДИ ДНИ: Прекрасно! Титла за България от турнир по бадминтон в Кайро

Сестри Стоеви бадминтон

Треньор на сестрите е най-титулуваната българска състезателка в този спорт Петя Неделчева-Хранова. В турнира участваха още четири българики - Калояна Налбантова, Христомира Поповска, Михаела Чепишева и Цветина Попиванова, които достигнаха до четвъртфиналите.

ОЩЕ: Сестри Стоеви: Сбъднахме мечтата си, не искаме да издаваме нищо за Лос Анджелис 2028