Ново отличие - бронзов медал за Боряна Калейн на финала на обръч (ВИДЕО)

21 май 2023, 11:52 часа • 4314 прочитания

Новата европейска шампионка по художествена гимнастика Боряна Калейн спечели бронзовия медал на финала на обръч на европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Баку. Нейната оценка е 32.250.

Златния медал спечели състезателката от Украйна Виктория Оноприенко с резултат 33.250, на второ място е представителката на Израел Ади Каац - 32.600.

Стилияна Николова допусна изпускане на уреда, който излезе извън килима и остана на 7-мо място с резултат 28.700.

Припомняме, че на 20 май 2023 г. българската художествена гимнастика постигна исторически успех, като спечели всички възможни победи - европейска шампионка при жените, абсолютни европейски шампионки за ансамбъл-жени и отборната титла.

Вижте уникалното съчетание с топка на новата европейска шампионка Боряна Калейн (ВИДЕО)