Жалко: Ангел Димитров се размина със златото на Световното по бокс

04 декември 2023, 15:03 часа • 1001 прочитания

България се размина с мечтата си да има световен шампион по бокс, след като днес Ангел Димитров загуби финала си на първенството за младежи и девойки, което се провежда в Ереван. Родният състезател отстъпи с 0:5 гласа пред представителя на домакините Тигран Овсепян в категория до 50 килограма.

Димитров прати съперника си в нокдаун

Димитров и Овсепян си размениха по един рунд във финала и всичко се реши в третата част. Тогава българинът нанесе няколко много добри удара на съперника си и го прати в нокдаун, който съдията можеше да отброи, но реши да не го стори. В крайна сметка успехът отиде за Овсепян, който бе посочен от съдиите за победител.

Ангел Димитров е световен вицешампион 🇧🇬🇧🇬🇧🇬 Ангел Димитров е вицешампион на света. 16-годишният ни талант, бронзов...

Posted by Българска Федерация по Бокс on Monday, December 4, 2023

България спечели два медала от надпреварата

По този начин Ангел Димитров ще трябва да се задоволи със сребърния медал от Световното първенство по бокс за младежи и девойки. Това е второ отличие за страната ни, след като преди дни Янко Илиев се окичи с бронза в категория до 52 килограма.