Ансамбълът на България е абсолютен европейски шампион (ВИДЕО)

20 май 2023, 21:47 часа • 8704 прочитания

Ансамбълът на България спечели европейската титла по художествена гимнастика. Момичетата изиграха съчетанията си силно и получиха оценки: 35.600 -пет обръча и 32.450 - три ленти и две топки, като общият сбор е 68.050. На второ място е ансамбълът на Израел с общ сбор от 67.300 точки, а на трето този на домакините от Азербайджан с общ сбор от 65.400 точки.

България стана и отборен европейски шампион, а Боряна Калейн - европейска шампионка по художествена гимнастика. Другата ни представителка Стилияна Николова грабна бронзовото отличие.

Това е най-успешното състезание за страната ни от дълги години. Състезателките на България спечелиха всички възможни първи места. В първия ден на състезанието гимнастички от ансамбъл-девойки заеха второ място в многобоя и взеха златните отличия на отделните уреди.