Ансамбълът донесе втора титла за България от Световната купа по художествена гимнастика

01 април 2023, 20:23 часа • 4147 прочитания

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели втора титла за страната ни от Световната купа, която се провежда в София. Родните състезателки триумфираха тази вечер в многобоя. По-рано Стилияна Николова стана шампионка в многобоя при жените. Дебютантката Ева Брезалиева пък завърши на шеста позиция.

Днес Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова събраха общо 65.200 точки. Вчера българките получиха 32.500 точки за съчетанието си с пет обръча, а днес имат 32.700 на три ленти и две топки. Тимът, воден от Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева се изкачи от третото място, което заемаше вчера до първото в крайното класиране.

По този начин българките се класират и за двата финала утре. На второ място се класира Израел с 63.350 точки, а на трето е Франция с 63.250 точки.

Световната купа в София завършва с неделя с финалите при жените и при ансамблите, които започват в 13:00 часа.