Високото кръвно често е придружено от неприятни симптоми като главоболие и дори повишение на телесната температура. Има просто и ефективно решение - използването на една билкова отвара, според руския лекар д-р Морозов. Той препоръчва използването на борови иглички за нейното приготвяне.
Според него, благодарение на наличието на етерични масла, боровите иглички спомагат за нормализиране на налягането и успокояват нервната система. За целта боровите иглички могат да се събират през цялата година - това лекарство е почти панацея за тези, които страдат от заболяването, според експерта.
Приготвяне на отварата
Ще ви трябват 6 супени лъжици борови иглички, които можете да нарежете на малки парчета с помощта на ножица. Залейте ги с литър вода и добавете шепа шипки (разрешени са и сушени).
Този евтин зеленчук замества аспирина - той сваля кръвното и разрежда кръвта
Оставете сместа да заври и варете около 5 минути. След това изсипете получения бульон в термос и оставете да вари 1 час. Пийте тази ароматна отвара 4 пъти на ден.
В рамките на една седмица ще почувствате, че почувствате значително облекчение и състоянието ви ще се подобри.
За пристъпи на мигрена, дължащи се на хипертония, направете следното:
- осигурете на пациента почивка в хладно помещение;
- достатъчен достъп на кислород - простата вентилация често помага за облекчаване на болката, гаденето и световъртежа;
- масажът на шията и главата е начин за отпускане на мускулите и намаляване на натиска им върху кръвоносните съдове; можете да го направите сами;
- хладен компрес, приложен върху слепоочията и стъпалата на краката.
Неконтролираното високо налягане повишава риска от инфаркт, инсулт , коронарна артериална болест , периферна артериална болест, аортна аневризма, бъбречна недостатъчност, съдова деменция, метаболитен синдром, зрително увреждане и усложнения при бременност (прееклампсия).
Налягането обикновено се измерва при посещение на лекар. За това не е необходимо специално посещение при специалист, достатъчно е измерването на налягането да се извършва поне веднъж на 2 до 5 години, като се започне от 18-годишна възраст (за хората с нормално налягане и без повишен риск от сърдечно-съдови заболявания) .
Хората на възраст над 40 години и хората на възраст 18–40 години, изложени на риск отхипертония, трябва да проверяват кръвното си налягане в здравно заведение поне веднъж годишно. Ако е установена диагноза артериална хипертония или човек има други рискови фактори за развитие на сърдечно-съдови заболявания, препоръчително е коментираният показател да се измерва по-често и да не се пренебрегва наблюдението у дома.
Още: Учени разкриха какво се случва с кръвното ви, когато ядете патладжан
Важно: Статията не замества балансираното хранене и консултацията със специалист! Предоставената в нея информация не може да се използва за самодиагностика и самолечение!