Ако обичате тиквички и предпочитате да ги приготвяте на ръка, трябва да знаете тези съвети. Благодарение на тях ще имате богата реколта. Няма съмнение, че тиквичките са много вкусен и изключително здравословен зеленчук.
Още: С този тор копърът ще расте гъст и ароматен
Още: НЕ засаждайте тези растения до нарцисите, това е пагубно за тях
КРАЙ на досадното плевене в градината, с тези прости селски трикове
Тя е богата на минерални соли и съдържа много полезни елементи. В тиквичката има малко органични киселини, затова тя е силно препоръчителна за хора, които страдат от проблеми с бъбреците.
Ето няколко съвета за добра реколта:
Още: Това са най-добрите сортове моркови - всеки градинар трябва да ги засади в градината си
Още: Как да ускорим растежа на разсада - тайният трик на опитните градинари
Не поливайте толкова често, колкото краставиците. Краставиците имат силни корени, които могат да изтеглят достатъчно вода от почвата. Направете пръстеновидна бразда около стъблото и го полейте. Никога не изливайте вода директно върху корените, особено в горещо време.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Цветето, което гони всички вредители от градината - засадете го през пролетта
Още: Полейте чесъна с това през пролетта и главите му ще растат с размера на юмрук
Ако през лятото има много дъждове, препоръчително е да осигурите покритие. Първото торене на тиквичките трябва да се извърши преди цъфтежа. За да наторите, разтворете 20 грама нитрофосфати в 10 литра вода. Един литър от тази смес се прилага под корените на всяко съцветие.
Второто наторяване се извършва по време на цъфтежа. В този случай тиквичките се наторяват с разтвор от 30-40 г дървесна пепел, 20 г комплексен тор и 10 литра вода. В този случай всеки корен трябва да се полива с 1 литър от тази смес.
Ако не искате краставиците да горчат, направете това при засаждането
Още: 5 растения, които ще ви избавят от плевелите в градината
Още: Грешките, заради които разсадът НЕ се вкоренява
Третото наторяване на тиквичките се извършва по време на периода на плододаване. За целта в 10 литра вода се разтварят 40-50 грама нитрофосфати. Този път, за разлика от предишните две, всеки корен се залива с 2 литра от сместа.