25 септември 2024, 10:35 часа • 406 прочитания

Френската футболна звезда Килиан Мбапе отбеляза фантастичен гол при победата на Реал Мадрид над Алавес с 3:2 като домакин в среща от седмия кръг на Ла Лига. Французинът отбеляза втория гол в мача, а попадението бе истинска наслада за феновете на футбола.

Реал Мадрид победи Алавес

В 40-ата минута Мбапе технично подаде топката към Джуд Белингам с цел да осъществят двойно подаване. Белингам изчака включването на Мбапе към наказателното поле, за да му върне топката с извеждащ пас.

След взаимодействие с Белингам: Мбапе вкара страхотен гол

Мбапе овладя, финтира противников играч, а след това прати вратаря в другия ъгъл, за да вкара по великолепен начин. Реал контролираше мача, но в края допусна две попадения в рамките на минута, за да направи финалните минути по-напрегнати.

С победата Реал Мадрид се доближи на само една точка зад лидера Барселона, който обаче е и с мач по-малко.

ОЩЕ: Анчелоти го засипа с похвали, но Мбапе не остана доволен от новия си съотборник (ВИДЕО)