Уигън пак се подигра с богаташите от Сити

09 март 2014, 20:25 часа • 11546 прочитания

Носителят на трофея от ФА Къп Уигън се класира за полуфиналите на турнира, след като сензационно победи Манчестър Сити с 2:1 на "Етихад" в последния четвъртфинал.

Двубоят бе повторение на финала от миналата година, когато "латикс" сътвори чудо и победи "гражданите", за да триумфира с трофея. В днешния мач възпитаниците на Уве Рьослер бяха изключително мотивирани и заслужиха успеха си, демонстрирайки невероятен характер. Жорди Гомес изведе тима от Чемпиъншип напред в 27-та минута от дузпа, а точно след почивката Джеймс Пърч вкара втори гол за гостите. До края на мача играчите на Уигън бяха подложени на страхотен натиск, но в крайна сметка устискаха преднината си, въпреки че Самир Насри намали резултата в 68-та минута. По този начин Уигън продължи да изумява футболна Англия и продължава защитата на трофея си с двубой с Арсенал на полуфиналите. В другия полуфинал ще играят Хъл Сити и Шефилд Юнайтед.