Тотнъм разгроми Уест Хям в лондонското дерби след драматичен обрат

19 октомври 2024, 17:40 часа • 422 прочитания

Играчите на Тотнъм Хотспър облекчиха натиска върху треньора Ангелос Постекоглу с победа с 4:1 срещу Уест Хям, чийто наставник Хулен Лопетеги ще бъде изправен пред нови критики, след като видя как отборът му се разпада в Северен Лондон. Домакините бяха подложени на множество критики заради срива си в Брайтън преди международната пауза, а слабите им изяви в защита отново попаднаха под микроскоп, когато Уест Хям поведе рано.

Тотнъм направи обрат за убедителната победа с 4:1 в лондонското дерби с Уест Хям

В 18-ата минута Джаръд Боуен успя да се измъкне лесно от противниковата защита и подаде към задната греда, където Мохамед Кудус засече топката във вратата на Гулиелмо Викарио. От трибуните към терена се носеше натрупана неудовлетвореност, но "шпорите" успяха да канализират тази емоция и скоро след това върнаха попадение. Джеймс Мадисън поведе контраатака през средата на терена и прехвърли играта към Деян Кулушевски, който бе точен за 1:1.

През второто полувреме Тотнъм обърна играта и излезе напред за първи път в мача след точно изпълнение на Ив Бисума. 3 минути по-късно при бърза контраатака Кулушевски нахлу в наказателното поле и върна топката за Хюн-Мин Сон, чийто удар се отби между краката на Ареола и Жан-Клер Тодибо и премина над линията. Тотнъм не бе приключил и преди изтичането на час падна и четвъртият гол. Папе Матар Сар изведе отлично Сон, който нахлу във наказателното поле и вкара.

Нещастието на гостите се задълбочи в края на мача, когато голмайсторът Кудус получи червен картон след проверка на VAR за ритане и блъскане на няколко играчи на "шпорите", като в крайна сметка Тотнъм стигна до победата.

ОЩЕ: Звезда на Тотнъм изгаря до края на годината, след като се пошегува със съотборник