Русия победи Мароко и заминава с усмивка за Бразилия

06 юни 2014, 19:27 часа • 10769 прочитания

Русия спечели последната си контрола преди отпътуването за световното първенство в Бразилия. Сборная победи с 2:0 Мароко на стадион "Локомотив" в Москва. Головете отбелязаха Василий Березутски и Юрий Жирков.

Руснаците изиграха добър мач и заминават на Мондиала в оптимистично настроение, въпреки че днес научиха за невъзможността капитанът Роман Широков да се възстанови навреме за него.

През първото полувреме Русия бе опасна особено при статични положения. Няколко корнера за малко не доведоха до гол във вратата на Мароко. Кокорин бе най-близо да отбележи след статичното положение. Все пак в 29-ата минута капитанът Василий Березутски се възползва от центриране от корнер и засече топката в мрежата.

След паузата руснаците вкараха и втори гол, въпреки многото промени в състава. Реализира го Юрий Жирков. Бившият играч на Челси се разписа с хубав удар от границата на наказателното поле.

Русия открива Световното с мач срещу Южна Корея на 18 юни от 01,00 часа след полунощ.