Реал Мадрид сгафи в Шампионска лига! Бенфика направи на пух и прах Атлетико (ВИДЕО)

02 октомври 2024, 23:59 часа • 621 прочитания

Реал Мадрид допусна грешна стъпка в Шампионска лига! В двубой от втория кръг на основната фаза на турнира Лил подчини "белия балет" с 1:0. На „Пиер Мороа“ единственото попадение в срещата реализира Джонатан Дейвид от дузпа в края на първото полувреме. Двата отбора вече имат 3 точки на своите сметки.

Реал Мадрид пропусна много и си плати срещи Лил

Съвсем очаквано гостите стартираха по-силно. Винисиус и Белингам пропиляха хубави възможности в първия четвърт час. В 19-ата минута младата звезда Ендрик изтърва "златен" шанс очи в очи с вратаря Шевалие. Домакините се посъбудиха и отговориха. Джонатан Дейвид засече с глава центриране на Жегрова. Лунин обаче направи фамозно двойно спасяване и отчая нападателя.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Шампионът на Лига Европа и бившият тим на Арне Слот с победи в Шампионска лига (ВИДЕО)

Дъжд от пропуски в края за "белия балет"

В добавеното време на първата част Лил получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Камавинга. Зад топката застана Дейвид, който не сбърка за 1:0. След почивката Карло Анчелоти пусна в игра Лука Модрич, Килиан Мбапе и Арда Гюлер, но "кралете" трудно създаваха опасни положения. След 75-ата минута те вдигнаха оборотите. Белингам, Гюлер, Рюдигер и Мбапе пропуснаха от чисти позиции.

Тежка вечер за Атлетико Мадрид

В същото време градският съперник на Реал Мадрид - Атлетико бе тотално надигран и размазан от Бенфика с 0:4. В Португалия бившият ас на Галатасарай Керем Актюркоолу зададе тон за головото шоу в 13-ата минута. В началото на втората част аржентинският ветеран Анхел ди Мария се разписа от дузпа.

Четвърт час преди да изтече редовното време Александър Бах матира Ян Облак, който иначе направи много спасявания. В 84-тата минута друг турчин - Оркун Кьокчю също бе точен от бялата точка. Така след успеха и над Цървена Звезда Бенфика вече има 6 точки. "Дюшекчиите" остават с 3 пункта.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Леверкузен надви Милан, Интер размаза Цървена Звезда в Шампионска лига (ВИДЕО)