Нюкасъл тотално надигра Манчестър Юнайтед, но трепери до последно (ВИДЕО)

03 декември 2023, 00:01 часа • 3035 прочитания

Нюкасъл тотално надигра Манчестър Юнайтед в по-голяма част от двубоя от 14-ия кръг на Висшата лига, но постигна минимална победа с 1:0. На "Сейнт Джеймсис Парк" единственото попадение в срещата реализира Антъни Гордън в 55-ата минута. Преди това Кийрън Трипиър уцели греда, а гол на Хари Магуайър в последните минути бе отменен заради засада.

Така "свраките" се изкачиха до петото място във временното класиране с 26 точки. "Червените дяволи" от своя страна заемат седмата позиция с 24 пункта.

Равностойно начало, но Нюкасъл натисна педалите и уцели греда

В първите двайсет минути двата отбора си размениха по едно положение, при което Ник Поуп и Андре Онана избиха удари съответно на Алехандро Гарначо и Мигел Алмирон. Малко по-късно изчистена топка попадна в Александър Исак, който се намираше на страхотна позиция. Изстрелът на нападателя обаче се отклони в Хари Магуайър и излезе в корнер. В 39-ата минута Кийрън Трипиър уцели греда след прекрасно изпълнение от фал.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Арсенал опитоми "вълците" и отвори разлика на върха във Висшата лига (ВИДЕО)

Пас към миналото

Антъни Гордън откри, "свраките" продължиха да атакуват

След почивката Нюкасъл продължаваше да бъде по-настоятелният тим. Люк Шоу и Магуайър се намесиха няколко пъти, но нямаше какво да сторят в 55-ата минута. Трипиър намери Гордън, който засече за 1:0. Голът не притъпи устрема на "свраките", а напротив. Около четвърт час преди да изтече редовното време Уан-Бисака предотврати сигурно попадение с ключова интервенция.

Юнайтед опита да отговори в края, гол на Магуайър бе отменен

В 83-тата минута резервата Серхио Регилон отправи страхотен шут от воле, но Фабиан Шер спаси своя тим. В заключителната фаза стражът Поуп бе принудително заменен от Мартин Дубравка. Попадение на Магуайър пък бе отменено заради засада.

ШАМПИОНСКА ЛИГА: Юнайтед ще трепери! Нова чутовна издънка на "червените дяволи" срещу Галатасарай (ВИДЕО)

Спортните рубрики на Спортни новини - Actualno.com вече са онлайн!🤩 ✍️Всяка седмица Ви очакват коментари, анализи,...

Публикувахте от Спортни новини - Actualno.com в Понеделник, 27 ноември 2023 г.