Мартин Георгиев и Барса триумфираха с титлата в „Дивизията на честта“

29 април 2023, 16:07 часа • 770 прочитания

Българският защитник Мартин Георгиев и неговите съотборници в тима на Барселона до 19 години станаха шампион в „Дивизията на честта“. Каталунците победиха в последния си мач Корнея с 2:1, като по този начин си осигуриха първото място в класирането.

Георгиев, който е юноша на Славия, започна срещата на резервната скамейка, но се появи в игра през второто полувреме. Тимът воден от Оскар Лопес поведе в 51-ата минута с попадение на Унай Ернандес. Четвърт час по-късно Анхел Аларкос удвои аванса на Барселона. В даденото от съдията продължение Корнея вкара почетно попадение дело на Карлос Гаридо.

Първото място в група 3 на „Дивизия на честта“, където се състезават отбори от Каталуния, Арагон и Балеарските острови, гарантира на Барселона участие в турнира „Купата на шампионите“. В надпреварата се включват всички шампиони от седемте дивизии, както и най-добрият втори от тях.

Онзи ден пък Барселона подписа със съотборник на Мартин Георгиев.