Манчестър Сити за малко да сгафи, Родри - спасител (ВИДЕО)

27 август 2023, 19:54 часа • 1210 прочитания

Манчестър Сити постигна инфарктна победа с 2:1 като гост срещу новака Шефилд Юнайтед в мач от третия кръг на Висшата лига. Ерлинг Холанд пропусна дузпа през първата част. Норвежецът обаче се реваншира с гол в 63-тата минута. Малко преди да изтече редовното време Джейдън Богъл изравни. Точката в срещата бе сложена от Родри, който върна преднината на тима си.

Макар че стигнаха трудно до успеха, "гражданите" доминираха през целия двубой. Попадения на Аке и Холанд бяха отменени, а възпитаниците на Пеп Гуардиола пропуснаха и няколко много чисти положения. Така актуалният шампион на Англия събра 9 точки и е лидер във временното класиране, докато за Шефилд загубата беше трета поредна.

В ДРУГ МАЧ: Арсенал губеше още в 1-вата минута, обърна, но не успя да надвие Фулъм (ВИДЕО)

Астън Вила с безпроблемна победа над Бърнли

В друг сблъсък от английското първенство Астън Вила надделя категорично с 3:1 при визитата си на Бърнли. Мати Кеш вкара два бързи гола за бирмингамци през първото полувреме, а Муса Диаби отбеляза трето попадение след почивката. За гостите точен бе Лайл Фостър. Вила има 6 пункта, Бърнли е без спечелена точка и е в дъното на таблицата.