Кирил Десподов и ПАОК са шампиони на Гърция! (ВИДЕО)

19 май 2024, 22:11 часа • 3328 прочитания

Капитанът на националния отбор по футбол на България Кирил Десподов и неговият отбор ПАОК станаха шампиони на Гърция! "Двуглавите орли" подчиниха Арис с 2:1 в дербито на Солун в предпоследния кръг от елита на южната ни съседка. Така "черно-белите" събраха 80 точки на върха в крайното класиране и финишираха с две пред АЕК Атина.

Тайсон е героят за ПАОК

Тимът на Разван Лучески откри резултата в 30-ата минута, когато Андрия Живкович асистира на Брандън Томас за 0:1. В началото на второто полувреме Арис възстанови паритета. Ларен Морон вкара за 1:1. В 62-рата минута обаче голмайсторът Томас подаде на Тайсон, който реализира най-ценното попадение за ПАОК през този сезон.

ОЩЕ: Нов фурор на Десподов в Гърция! Избраха негов гол за №1 на месеца (ВИДЕО)

Дните до Евро

Десподов влезе като резерва

Кирил Десподов се появи в игра 180 секунди по-късно именно на мястото на Тайсон. В заключителната част на двубоя "двуглавите орли" останаха с десет души на терена, тъй като Йоанис Михалидис получи втори жълт картон и бе изгонен от главния съдия. До края нови голове не паднаха и "черно-белите" триумфираха в Гърция.

ОЩЕ: Кирил Десподов е фаворит за Играч на сезона в гръцката Суперлига