Исландия е на осминафинал на Евро 2016 и ще играе с Англия

22 юни 2016, 20:57 часа • 1686 прочитания

Дебютанът на Европейски първенства Исландия, която има едва 350 хиляди души население, постигна истинска сензация и се класира на осминафинал на Евро 2016 . Това стана след героично 2:1 срещу Австрия, което прати островитяните във фазата на елиминациите.

Първото полувреме донесе сериозна радост за Исландия, която вкара в средата на първата част, а автор на гола беше Бьодварсон след заучено положение при тъч.

Още на почивката Колер направи две офанзивни смени, с които усили атаките на Австрия, а изравнителен гол падна в 57' чрез Шьоф. В следващите 20 минути Бундестимът имаше куп възможности да стигне до победата, но в заключителните минути притеснението взе връх и австрийците така и не успяха да вкарат за 2:1 и класиране напред.

Вместо това Исландия стигна до победата. Траустасон беше точен при страховита контраакция на исландците. Така отборът окупира второто място в класирането, с което се класира към осминафиналите. Отборът ще играе с Англия в следващата фаза на турнира.