Групата на смъртта: Борусия срази Милан и се класира, дузпа спаси ПСЖ (ВИДЕО)

29 ноември 2023, 00:03 часа • 2726 прочитания

Борусия Дортмунд излезе от "групата на смъртта" и се класира за 1/8-финалите на Шампионска лига! "Жълто-черните" подчиниха Милан с 3:1 при визитата си на „Сан Сиро“ в двубой от петия кръг на група F. Оливие Жиру пропусна дузпа едва в 6-ата минута, а само 4 по-късно Марко Ройс откри резултата от бялата точка.

Милан изравни, но Борусия си каза тежката дума! Греди в края

До края на първото полувреме Самуел Чуквуезе възстанови паритета, завършвайки свой впечатляващ индивидуален пробив. След почивката Джейми Байно-Гитенс върна аванса в полза на гостите. В 70-ата минута влезлият от резервната скамейка Карим Адейеми записа името си сред голмайсторите, а стражът Майк Менян не се намеси по най-убедителния начин. Малко преди да изтече редовното време Лука Йович уцели греда. По-късно същата съдба сполетя Никлас Фюлкруг.

ОЩЕ: Интересно: Готвят революционна промяна във футбола (ВИДЕО)

Мбапе спаси ПСЖ благодарение на дузпа в края

В другия сблъсък от групата Нюкасъл бе на път да постигне изключително важен успех, но дузпа спаси ПСЖ в самия край. На "Парк де Пренс" Александър Исак реализира в 24-тата минута. Вратарят Ник Поуп демонстрира блестящ рефлекс в ключови моменти, но нямаше какво да стори в шестата минута от добавеното време, когато Килиан Мбапе се разписа от бялата точка за 1:1.

Преди това френският суперталант, другата звезда на "принцовете" Усман Дембеле, както и младата надежда Брадли Баркола, направиха няколко фрапантни пропуска. Така преди последния кръг в "групата на смъртта" класирането е:

1. Борусия Дортмунд 10
  2. ПСЖ 7
  3. Нюкасъл 5
  4. Милан 5

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Чиро Имобиле измъкна Лацио, Шахтьор изравни Барса по точки (ВИДЕО)

Спортните рубрики на Спортни новини - Actualno.com вече са онлайн!🤩 ✍️Всяка седмица Ви очакват коментари, анализи,...

Публикувахте от Спортни новини - Actualno.com в Понеделник, 27 ноември 2023 г.