ФИФА санкционира Робен за симулация?

30 юни 2014, 18:06 часа • 13046 прочитания

Полузащитникът на Холандия Ариен Робен го грози санкция от страна на ФИФА след неговите признания за симулативна игра по време на осминафиналния мач на Мондиал 2014 с Мексико (2:1).

Четвъртфиналистът от този мач бе решен в последните минути, когато Робен падна в наказателното поле на Мексико и заработи дузпа, благодарение на която холандците оформиха победния резултат - 2:1.

Робен не скри, че е симулирал, като уточни, че Холандия е заслужавала дузпа не в този момент, а в ситуация през първото полувреме, която е подмината от главния рефер.

ФИФА може да изтълкува поведението на холандеца като нарушение на принципите на феърплея и да накаже играча, съобщава "BBC".

Още през февруари тази година президентът на ФИФА Сеп Блатер призова за налагане наказания на играчи, които се "гмуркат", симулират травма или бавят времето.

Холандската футбола асоциация публикува съобщение, че думите на Ариен Робен са били изтълкувани неправилно.