Драматичен успех на Евертън, с човек по-малко Сити удари Хъл

15 март 2014, 19:22 часа • 9308 прочитания

Евертън победи драматично Кардиф в двубой от 28-ия кръг на Премиършип. "Карамелите" спечелиха с 2:1, като победното попадение бе дело на Шеймъс Коулман в третата минута на добавеното време. Преди това Жерард Деулофеу откри в 59-ата минута, но Кала изравни за тима на Оле-Гунар Солскяр в 68-ата. С успеха Евертън дръпна с три точки пред Манчестър Юнайтед в битката за шестото място.

По-рано днес Манчестър Сити постигна трудна победа с 2:0 като гост на Хъл Сити в среща от 30-ия кръг на английската висша лига.

Гостите трябваше да играят почти цял мач с човек по-малко. Венсан Компани получи директен червен картон още в 10-ата минута за задържане на противников състезател.

Давид Силва в 14-ата минута откри резултата. Испанецът отправи брилянтен удар, като насочи топката точно в ъгъла - 1:0. Един Джеко оформи крайния резултат в 90-ата минута. След този мач Сити е втори с актив от 60 точки, докато Хъл е на 13-ата позиция с 30 точки.

Всички резултати от днешните мачове:

Хъл - Манчестър Сити 0:2
Евертън - Кардиф 2:1
Фулъм - Нюкасъл 1:0 (Деяга 68)
Саутхямптън - Норич 4:2 (Шнайдерлин 5, Ламбърт 57, Родригес 72, Галахър 90; Елмандер 85, Снодграс 86)
Стоук - Уест Хям 3:1 (Одемвинге 32, 79, Арнаутович 69 ; Керъл 5)
Съндърланд - Кристъл Палас 0:0
Суонзи - УБА 1:2 (Лама 2; Сесеньон 52, Мулумбу 85)