Бразилия е аут от Копа Америка 2024! 10 от Уругвай изхвърлиха "селесао" след дузпи (ВИДЕО)

07 юли 2024, 16:28 часа • 2073 прочитания

Уругвай елиминира Бразилия с 4:2 при дузпите след 0:0 в редовното време в последния четвъртфинал на Копа Америка. Отборът на Марсело Биелса бе с човек по-малко на терена от 74-тата минута, но това не му попречи да изхвърли "селесао" от континенталната надпревара.

Уругвай - Колумбия е един от полуфиналите на Копа Америка 2024

На стадион "Аледжънт" в Лас Вегас, Невада Едер Милитао и Дъглаш Луиш пропуснаха от 11-те метра за бразилците, като в първия случай уругвайският вратар Серхио Рочет спаси изстрела на защитника на Реал Мадрид, а халфът на Астън Вила улучи гредата. За "небесносините" точни бяха Валверде, Бентанкур, Де Араскаета и Угарте, а пропуск направи Хосе Мануел Хименес.

ОЩЕ: И Меси като Роналдо: Изпусна дузпа, но вратар изкупи греха му за Аржентина (ВИДЕО)

Колумбия разгроми Хосе Кордоба и компания

На полуфиналите Уругвай ще премери сили с Колумбия, която разгроми Панама с 5:0. В Глендейл, щата Аризона, точни за колумбийците бяха Джон Кордоба (8), Хамес Родригес от дузпа (15), Луис Диас (41), Ричард Риос (70) и Мигел Борха, също от от бялата точка (90+4). За Панама цял мач игра доскорошният защитник на Левски Хосе Кордоба, преминал в английския Норич.

ОЩЕ: Копа Америка 2024: Пълна програма | мачове | отбори | резултати