Безпощаден Арсенал записа разгромен успех в дерби на Лондон (ВИДЕО)

11 февруари 2024, 17:58 часа • 1242 прочитания

Английският гранд Арсенал записа разгромна победа над Уест Хям с 6:0 като гост в дербито на Лондон от 24-ия кръг на Висшата лига. "Артилеристите" си отмъстиха за загубата от "чуковете" на "Емиратс" в края на 2023-а и записаха четвърти пореден шампионатен успех.

Арсенал разби Уест Хям като гост

Възпитаниците на Микел Артета се развихриха в края на първото полувреме, за да убият и интригата в дербито. В 32-ата минута Салиба откри за "топчиите", а в 41-ата Букайо Сака удвои от дузпа. Габриел и Тросар добавиха по още един гол за 4:0 на почивката.

"Топчиите" не изпускат Манчестър Сити и Ливърпул

В средата на второто полувреме Букайо Сака и Деклан Райс добавиха по още един гол. В класирането Арсенал заема трето място с 52 точки, колкото има и вторият Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Лидер остава Ливърпул с 54 пункта. Уест Хям е осми с 36 точки. В следващия кръг "артилеристите" гостуват на Бърнли, а "чуковете" имат визита на Нотингам.

Ето как се справиха Ливърпул, Тотнъм и Манчестър Сити в събота.