"Нищо, което става в Българската банка за развитие, не може да остане неизвестно за собственика. Но в условията на една държавна банка от какви критерии се ръководи собственикът - министърът на икономиката, не е ясно и те не се покриват с изисквания за икономическа и финансова целесъобразност". Това каза пред БНР експертът финансист проф. Гарабед Минасян. Бивш член на Надзорния съвет на Българската банка за развитие (ББР) в периода 2009 - 2011 година.
Той посочи, че текучеството в управленския съвет на банката е факт при всяка смяна на управлението в страната:
"Няма критерии за подмяната. Управленският съвет се превръща в оборотно място за заслужили дейци на съответната партийна или правителствена върхушки... Новоназначените хора не е ясно колко време ще останат, защото новото правителство ще направи своите промени. Принципният въпрос е предложението за закриване на ББР. Тази банка не е българска измишльотина, въпреки че е побългарена. Целта на тези банки в света е да прокарват кредитната политика на държавата".
В предаването "Нещо повече" проф. Минасян допълни, че въпрос е упражняването на определена форма на контрол, която е задължение и на обществото.
Всичко по казуса с ББР може да следите ТУК.