Историята на сегашната градска градина „Свети Георги“ в Добрич започва в далечната 1867 г. Тогава първенците на Хаджиоглу Пазарджик, каквото е старото име на града, вземат решение да бъдат засадени дървета и да се оформят алеи на парцел в махала "Карабоклука". Според проучванията на местни краеведи жителите на столицата на Добруджа са имали парк 15 години преди кметът на София Иван Хаджиенов да възложи през 1882 г. на швейцареца Даниел Неф полагането на основите на сегашната Борисова градина.
До централния вход на градския парк на Добрич са запазени вековни дървета, засадени от първите ѝ градинари. В годините площта му се е разширявала и от първоначалните 15 дка вече се разпростира върху 430 дка. През 1999 г. старата част е обявена за паметник на културата и градинското парково изкуство.
Безспорно голяма е заслугата за благоустрояването на градската градина и изграждането на езерото в нея на почти легендарната Вида Димитрова, наричана от местните Баба Вида, която от 1956 г. до 1962 г. е била председател на Градския народен съвет на тогавашния Толбухин. В съзнанието на възрастните добруджанци Вида Димитрова е останала обута в галоши (гумени обувки) и се придвижвала с файтон из града. А камшикът в ръката ѝ, освен върху двата коня, често се изплющявал „възпитателно“ и върху гърбовете на буйни младежи, които настигала по пътя си. Била с чепат характер, но отстоявала интересите на града пред властниците в София.
Сред любопитните истории, разказвани за нея, е как влязла боса при Тодор Живков и му обяснила, че в „Добруджа е кално“. Така успяла да осигури пари за осъвременяване на градската инфраструктура. По нейно време с доброволния труд на местните хора са изградени езерото, спортният комплекс, ресторантът „Спортно среща“, летен театър, към градината са включени нови площи. Баба Вида също работела наред със съгражданите си.
Градската градина на Добрич е любимо място за разходки през всички сезони. Алеите водят до детски и спортни площадки, розариум и множество пейки. Особен колорит представляват и дървените скулптури на Даниел Бодичев. Творецът украсява с дърворезба изсъхнали дървета в парка и те вече заживяват нов живот.