В тази статия ще видим топ 5 митове, които са били разбивани като невъзможни. Ако случайно попаднете на тях или човек ви твърди, че има нещо такова, то спокойно може да му кажете, че е в грешка.
5. "Кафявата" нота
Някои хора твърдят, че има звук с определена честота, който може да накара хората се изпуснат в гащите. Оказва се, че колкото и това да звучи правдиво на хартия, то се оказва, че няма звук с такава честота, който да причинява такова нещо. В популярно ТВ предаване двама водещи обуха памперси и бяха "облъчени" с такава музика. Нищо не се случи.
4. Хората ползват само 10% от мозъка си
Колкото и правдиво да звучи това, че да дава база за правене на цели филми, то твърдението е далеч от истината. Ние използваме далеч над 10% от мозъка си, просто различните неща, които правим активират различна част от мозъка ни. За да бъде развенчан този мит, хора се подложиха на скенер, който в реално време показа как мозъкът реагира на различни дейности.
3. Червеното не кара биковете да атакуват
Нали знаете как всички мислим, че червеното кара биковете да атакуват. Е, оказва се, че това не е точно така. По време на теста за този мит, един бик атакува три различни наметала, независимо от техния цвят. След това беше направен експеримент с хора, които са облечени в червено и такива, които не са. Оказва, че се движението е това, което дразни биковете, а не цветовете.
2. Ползването на телефон може да причини експлозия на бензиностанция
Това е нещо, което се смята и до днес. Основното твърдение е, че може да се причини искра докато ползвате телефона си, а на бензиностанция това може да е фатално. В контролирана среда различни модели телефони бяха използвани с гориво наблизо и нищо подобно не се случи. Говорете спокойно на телефона - няма опасност да гръмнете. Вече пушенето е друга работа.
1. Потъването в плаващи пясъци
Всички сме чели в книги или гледали във филми как потъването в плаващи пясъци може да те убие. Е, това не е така. В контролирана среда в басейн, учени направиха експеримент за това дали плаващите пясъци наистина могат да имат такъв ефект. Оказва се, че това далеч не е така. Да, може да затънеш, но плаващите пясъци няма да те погълнат както това се случва във филмите.