Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Най-ефективните методи за лечение на душевни рани

30 септември 2021, 15:33 часа

Всички хора получават душевни наранявания - просто някой знае как да се справи с тях, а друг не. Ако в живота ви се е случило нещо лошо, най-ефективните методи ще ви помогнат да го преодолеете по -бързо и с най-малко последици за психиката и енергията.

1. Приемете проблема

Повечето хора, когато бъдат наранени психически, се опитват да се затворят от лоши спомени и проблеми, но това не е правилно. Това е най-честата грешка, която можете да допуснете. За да излекувате рана, трябва да я приемете и да я почувствате напълно. Например, ако сте отхвърлени от любимия човек, не е нужно веднага да се втурвате в нова връзка. Преживейте отново случилото се и го приемете.

Позволете си да почувствате това, което трябва да почувствате в момента - тъга, самота, негодувание. Вие сами ще почувствате кога можете да започнете да го преодолявате.

2. Не крийте сълзите си

Когато човек се сдържа, това има много негативен ефект върху неговите чакри и биополе. Най-често с нервни сривове се сблъскват тези, които се опитват да се справят с проблемите от първите минути, криейки сълзи, слагайки маска на спокойствие. Силните хора отстъпват място на емоциите, но бързо се успокояват.

3. Философски подход

Става много лесно да живееш и да се бориш с проблемите, когато започнеш да разбираш, че всичко, което се случва, има както отрицателна, така и положителна страна. Оценявайки себе си и своите качества, вие отново страдате и се притеснявате. Възползвайте се максимално от случилото се. Ако сега не можете да намерите нищо добро в това, което се е случило или се случва, тогава това осъзнаване ще дойде по -късно.

4. Научете се да чакате

Нищо чудно, че казват, че времето лекува. Ето как работят нашият мозък и нашата енергия. Изследванията показват, че с течение на времето хората трансформират всички лоши спомени в по -неутрални. Колкото и големи да ви се струват настоящите проблеми и колкото и дълбоки да изглеждат психическите рани, утре те ще заздравеят малко. Вдругиден - още малко. Това може да продължи една седмица или може би няколко години.

5. Потърсете помощ от тези, които ви интересуват

Ако имате добър приятел, помолете го за помощ. Кажете му, че трябва да говорите. Кажете му какво ви прави толкова депресирани или притеснени, че ви наранява. Изобщо не е необходимо да очаквате реална помощ от този човек. Фактът, че той ще ви изслуша, вече е огромна крачка напред. Основното е, че те не ви се смеят и не ви осъждат.

6. Водете дневник

Това е алтернатива на комуникацията. Ако човек няма близки приятели и няма на кого да се оплаче, разкажете за случилото се, водейки дневник - поне за времето, когато ви е трудно и тъжно. Дневникът действа като слушател и често е по-полезен от общуването с човек. Излагането на емоциите ви на хартия наистина може да ви помогне да се справите със сърдечната болка.

Десислава Михалева
Десислава Михалева Отговорен редактор
Новините днес