Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Лесни стъпки, с които да победиш в спора

13 август 2021, 18:21 часа

Човек прекарва огромна част от живота си в спорове. Трябва да защитаваме убежденията си на всяка стъпка - дори това, което на пръв поглед не изглежда като спор, всъщност е. И победителят не винаги е този, чиито аргументи са логични, а линията на разговор е по -тънка. Много по -важно е да познавате и разбирате хората, за да спечелите. Направихме известно проучване, за да ви покажем някои наистина работещи (и най -важното, прости) начини да спечелите всеки спор. Добре дошли в спечелилия екип, господа!

Бъдете учтиви

Въпреки всички убеждения на вашия ум, логическите аргументи не са най -рационалният начин да спечелите спор. Следователно, няма нужда да се изненадвате, да се смеете и освен това да се възмущавате, когато чуете умишлени глупости от опонента си. Ще бъде много по -продуктивно да уважавате неговата гледна точка, колкото и глупава да е тя.

„Когато хората видят, че врагът не атакува техните убеждения, те получават основното - потвърждение, че са уважавани. Парадоксално, но те стават по-възприемчиви към логическите аргументи на опонента си. ”- Питър Дито, Калифорнийски университет.

Ето я първата стъпка към победата. Установете emoziонална връзка с човека, не е нужно да му счупвате главата!

Извънземна сила

Оспорването на аргумента на противника го поставя в позиция борба или бягство-дори ако това не е физическа конфронтация. Не е нужно да привеждате противника си в ъгъл с агресивни атаки. Вместо това просто вземете съмнителен аргумент и го доведете, съгласувайки се с опонента си, до логичното му завършване. Ако си прав, абсурдният извод веднага ще те направи победител.

Накарайте събеседника да се отвори

Този съвет е полезен за тези, които вече са довели противника до фазата на кипене. Ако целта ви е да спечелите спор, а не друг враг, тогава ще трябва по някакъв начин да излезете от ситуацията. За да направите това е съвсем просто: опитайте се да доведете събеседника до неутрална вода, без да се отклонявате далеч от темата на разговора. Оставете го да се охлади и, осъзнавайки ръбовете, го занесете обратно на арената. Чувствайте се като умен тореадор.

Използвайте диаграми

Хората се доверяват на учените. Какво? Ти толкова ли си далеч от науката, колкото мишката е от плодов сок? На кого му пука. Други (освен ако, разбира се, не сте се забъркали в спор с познаващи професионалисти) вярват на всичко, което дори отдалечено им напомня за науката. Изградете диаграми. Подкрепете думи с проценти. Накрая сложи очилата си. И не се смейте: наистина работи.

Увереност

Разберете, че хората не слушат най -умния човек в стаята. Те слушат най -уверените - без значение за какви глупости говори. Опитайте се сами да повдигнете най -абсурдната тема в позната компания и разберете, че мнозина веднага ще споделят вашите убеждения - ако ги изразите с достатъчно уверен въздух.

Анита Найденова
Анита Найденова Отговорен редактор
Новините днес