Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Боядисване косата - на колко време да се прави

31 август 2023, 20:44 часа

Общи правила за боядисване косата без вреда

Първо, не боядисвайте силно увредена коса, в противен случай рискувате да я съсипете завинаги. Ако косата ви е разцепена, начупена, заплетена и изглежда суха, подарете й почивка. Откажете се от пресите и сешоарите и поглезете къдриците си с процедури!

Може би единственото изключение от това правило е безамонячната боя. Състои се от 60% масла, които значително подобряват състоянието на косата и боядисват до 100% сивата коса!

Какви други правила ще направят оцветяването безопасно?

·        Не забравяйте да следвате инструкциите на опаковката. Така че времето на експозиция може да варира значително в зависимост от състава на боята.

·        Винаги използвайте оцветителните смеси веднага след приготвянето им: никога не трябва да се съхраняват след отваряне на опаковката и смесване на съставките. Да, дори и да ги поставите в хладилника.

·        Помислете за температурата на скалпа. В задната част на главата тя е най-ниската, така че оттук трябва да започне оцветяването. Придвижете се към челото и оцветете слепоочията последни.

·        Времето на експозиция трябва да се брои само след нанасяне на целия състав върху косата.

·        И накрая, не забравяйте да се грижите за боядисаната коса: това ще ви помогне да запазите както яркостта на цвета, така и красотата на къдриците. Изберете линия от шампоани и процедури, предназначени специално за боядисана коса (особено ако използвате амоняк).

Боядисването на коса – през колко време да го правим?

Оцветяване на корените: основното правило

Вместо да боядисвате цялата си дължина отново и отново, боядисвайте само корените от време на време. Нанесете боя или тоник в корените, оставете за времето, посочено в инструкциите, след което разпределете с пластмасов гребен по цялата дължина на косата и оставете за още няколко минути. Това ще помогне за актуализиране на цвета и ще го направи по-равномерен.

Оцветяване по цялата дължина: основното правило

Основното правило в оцветяването по цялата дължина: започнете да боядисвате нишките от корените до върховете. 

Колко често можете да боядисвате косата си с безамонячна боя?

Безамонячната боя се различава от амоняка не само по състав, но и по принципа на действие: оцветяващият пигмент прониква само в кутикулата на косъма, практически без да засяга вътрешната част. Като част от много бои има и естествени съставки, които подобряват външния вид на косата и й придават луксозен блясък.

Колко често можете да боядисвате косата си с трайна боя?

Основните характеристики на устойчивите бои:

Те се състоят от два основни компонента: боя и оксид.

Те ви позволяват радикално да промените цвета на косата си.

Имат устойчив цвят, който се измива по-бавно (избледнява).

Когато използвате такива бои, молекулите на боята проникват в косата и придават на къдриците невероятно богат цвят.

Това са най-неподходящите дни за боядисване на коса през август 2023 г.

Колко често можете да боядисвате косата си с боя на маслена основа?

Позволява ви да постигнете траен цвят с минимално увреждане на състоянието на къдриците. Маслата подхранват и овлажняват косата, като я предпазват от дехидратация, чупливост и цъфтящи краища.

Боите на маслена основа, както и боите без амоняк, могат да се използват веднъж на всеки три до четири седмици.

Каква вреда може да причини неправилното боядисване?

На първо място неправилното боядисване може да увреди структурата на косата: да я направи суха, чуплива, накъсана. Скалпът също страда от грешки в красотата: може да се появи усещане за парене или стягане, както и пърхот и дори рани.

В резултат на неправилно боядисване може да изпитате и косопад. Както и козметични дефекти: например неравномерно оцветяване, повишено съдържание на мазнини / сухота или жълтеникавост.

Румяна Иванова
Румяна Иванова Отговорен редактор
Новините днес