Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

5 неща, които трябва да правиш на светло

23 февруари 2021, 07:55 часа

Има такива неща, които би могло да бъде само в твой плюс да ги правиш на дневна светлина. В противен случай рискувате да допуснете грешки или пък да направите лошо впечатление. Представяме ви списък от 5 неща, които е в пъти по-добре да правите на дневна светлина, отколкото на такава, създадена от високоватовите електрически крушки.

Бъди искрен

Когато си решил да си искрен с някого, направи го, без да търсиш зад какво да се скриеш. Например добър вариант е да го поканиш на обяд някъде – ако времето навън го позволява, чудесно би било да се срещнете в градината на твоя любим ресторант. По този начин ще се чувстваш на собствена територия. Експертите твърдят, че ярката светлина е в състояние да претовари визуалният канал на мозъка ти. Това пък от своя страна те разконцентрира и по този начин ти пречи да излъжеш. Така че ако си решил да си честен, но ти е трудно – дневната светлина навън ще те стимулира да бъдеш откровен.

Вечеряй на светло

Доказано е, че приглушена светлина би могла да накара хората да поглъщат по-голямо количество храна от обикновено. Това се дължи на факта, че заради лошото качество на светлината те по-лесно могат да се заблудят и да подценят изяденото количество. Ако често се случва да прекаляваш с изяденото на вечер, увери се, че кухнята ти е достатъчно добре осветена – може това да е причината.

Ходи с гаджето си до мола

Учени от университета в Калифорния е показало, че мъже, които са били изложени на флуоресцентна светлина в продължение на поне един час, след това усещат прилив на повече тестостерон.

Разпускай, за да намалиш стреса

В случай, че искаш да разпуснеш, най-добре е да се отбиеш в парка в светлата част от деня. Наскоро проведени изследвания са доказали, че ярката светлина много помага да се редуцира нивото на стреса.

Изпращай служебните имейли

Задълбочени проучвания сочат, че високите ватове, каквито излъчват крушките на лампите, те карат да си нащрек. Ако искаш да бъдеш напълно сигурен, че няма да допуснеш грешки в мейла /а това е особено важно, когато става въпрос за служебна кореспонденция/, пиши на шефа си единствено в случаите, в които покрай теб е добре осветено.

Анита Найденова
Анита Найденова Отговорен редактор
Новините днес